İstanbul’un Avrupa yakasında Karadeniz kıyısında hizmete açılacak olan Üçüncü Havalimanı için birçok isim tartışması yapılmıştı. Üçüncü havalimanı inşaası Terkos Gölü‘ne yakın bir mevkide devam etmektedir. 76.5 km dev bir alana sahip olacak havalimanı için en çok merak edilenlerin başında ise geçiş fiyatları geliyor. Üçüncü havalimanı fiyatlarının ne kadar olacağı da merakla bekleniyor. Fiyatların ekonomik olarak zor dönemden geçtiğimiz bir döneme denk gelmesi ile artacağı da söylentiler arasında yer alıyor.

üçüncü havalimanı ücretleri ne

Üçüncü Havalimanı Bitmeden Fiyatlar Yükseldi

Türkiye’de 2018 yılı döviz kurlarının yükselmesi ile birlikte üçüncü havalimanının yapımı için masraflar da artmaya devam ediyor. İnşaat yapımının zorlaşması, masrafın yükselmesi gibi etkenler de üçüncü havalimanı fiyatları arttırıyor. Şimdiden uçuş fiyatlarının yüksek tutulacağı ve diğer havalimanlarına göre çok cazip olamayacağı konuşuluyor. Üçüncü havalimanı fiyatları belirlenmesi burada uçuş hizmeti verebilecek olan firmaların yavaş yavaş ortaya çıkması ile paralel ilerliyor.

üçüncü havalimanı nerde

Uçuşlar için şimdiden planlar yapılıyor. Üçüncü havalimanında yapılacak olan uçuşlar için yeni rotalar belirleniyor. Yeni rotalar ile birlikte yeni yerlere direk ulaşım söz konusu olacak. Üçüncü havalimanı Türkiye’de ulaşım için yeni bir dönem başlatacak. Böylelikle hem ülkeye gelişler artacak hem de ülkemizden daha geniş bir havalimanı rotası hedef olarak seçilebilecek. Yeni uçuş planları üçüncü havalimanı ile birlikte artık Türkiye’de de yapılabilecek.