Türkiye İŞ Kurumu olarak bilinen İŞKUR; genel olarak istihdamı sağlamakla bilinen bir kurum olarak görülmektedir. İş alanlarına yönelik eleman ya da vasıflı personel ihtiyacını sağlama konusunda devreye girmektedir. Her yıl milyonlarca kişiye yeni iş sahası sağlaması ile de ne kadar aktif faaliyetlerini gösterdiğini kanıtlamaktadır. İş arayan kesime her zaman umut olan İŞKUR; çalışmalarından yararlanacak olan kişilerin üyelik başvurularını halletmeleri halinde uygun oldukları iş alanlarına yönlendirilmesi konusunda da öne çıkacaktır. Bu yüzden de fazlasıyla tercih edilmekte olan İŞKUR; var olan talepleri karşılama konusunda da ideal olarak görülmekte olan bir kurum olarak ifade edilmektedir. iş kur giriş

İŞKUR İnternet Üzerinden Kayıt Olma

Türkiye İş Kurumu tarafından kurulan web sitesinden kayıt olma imkanları oldukça kısa bir süre içerisinde gerçekleşmektedir. Bu site üzerinde sadece iş arayan kesim üye olmamakla beraber aynı zamanda da işverenler de başvuru yapabilerek genel ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. Telefon numarası ya da e-mail adresi ille kayıt yaptıracak olan vatandaşların daha sonraki evrede de kimliklerini doğrulamalarını sağlayacak kodları girmeleri gerekecektir. İşlem yapılmaması halinde de İŞKUR üyeliği bir yıl sonrasında dondurulacaktır. Ancak engelli ya da eski hükümlüler için bu süre iki yıl olarak istisnai bir durumda yer almaktadır. Aynı zamanda da 15 gün açılmayan mesajların silineceği de unutulmaması gereken bir durumdur.

iş kur form

İŞKUR Kayıtlarında İstenilen Belgeler

İŞKUR merkezlerine gidip başvuru işlemlerini gerçekleştirmek isteyecek olan kişilerin yapmaları gereken evrak toplama işlemleri bulunmaktadır. Nüfus kayıt örneğinin yanında askeri durumu, eğitim hali ve var olan sertifikaları ofisle paylaşmaları halinde en uygun iş seçenekleri ile karşı karşıya kalabileceklerdir. Bu belgelerle hareket edecek olan iş arayan kesime bağlı vatandaşların en kısa süre içerisinde kalifiyeli olarak bulunacakları bir alanda iş sahibi olmaları sağlanacaktır. Aynı zamanda da iş sahibi olmaları durumunda da işlemler bitmeyecek ve İŞKUR kontrolü altında çalışmayı da sürdürecektir. İŞKUR’a bağlı olarak bu tip faaliyetler ortaya çıkabilecek ve devamlı olarak da bu tarz talepleri karşılamayı da başarılı bir biçimde devam ettirecektir.