Ekonomik anlamdaki gelişmeler ve gerilemeler tamamen siyaset odaklı şekilde ilerleme kaydetmeye devam ediyor. Geçtiğimiz aylardan bu yana süreklilik gösteren Dolar kurundaki inişler ve çıkışlar yatırımcıları tedirgin ettiği gibi Dolar üzerinden ödeme gerçekleştiren kişileri çoktan mağdur etmiş durumda. Bu yüzden bizlere Dolar daha yükselir mi diye soran kişiler her geçen artmaya devam ediyor. Biz de sizlere Dolar kurunun TL ile mücadelesinde nasıl bir yol izleyeceğine dair ipuçlarını vermek üzere bazı yorumları bir araya getirdik. Dolar daha yükselir mi diye soruyorsanız cevabını hemen bulabilirsiniz.

dolar yükselir mi

Dolar Daha Yükselir Mi 2018 Yorumları

  • Ziraat Yatırım Dolar Yorumu

Ziraat Yatırım adına Dolar kuru için yorumlar yapılmaya başlandı. Ziraat Yatırım’ın açıklamalarına göre Dolar üzerinde oluşan çalkantılar bankaları tedirgin ediyor. Ayrıca ortaya çıkan ekonomik tehditlerle beraber Dolar’ın 6.20 TL’nin altına iniyor oluşu bankaların yapılandırmalara olumlu yönde bakacağı anlamına geliyor. Ziraat Yatırım mağduriyet yaşatmamak adına önemli bu açıklamayı yaparak banka müşterilerine de beklenen duyuruyu yapmış oldu. Dolar’ın 6.20 TL seviyesinden daha üstlere çıkamayacağı yönünde yorumlarını iletti.

  • Deniz Yatırım Dolar Yorumu

Dolar daha yükselir mi sorusuna yanıt veren taraflardan biri de Deniz Yatırım oldu. Deniz Yatırım dengenin 6.40 TL seviyesinde olacağı yönünde açıklamalarını yaparken 6.20 TL seviyesinin en güçlü dengeyi oluşturduğunun altını çizerek Dolar yatırımcılarına ipucu vermeyi tercih etti.

  • İnfo Yatırım FX Dolar Yorumu

Maliye Bakanı açıklamalarını da atıfta bulunarak Dolar yorumu yapan İnfo Yatırım FX,  Dolar’ın daha çok 5.90 TL seviyesinde destek olduğunu dile getirirken; 6.80 TL seviyesinde ise direnç bulundurduğunu belirterek yorumunu gerçekleştirdi. Yaptığı açıklamalar yatırımcıları tedirgin etse de; zamanla yorumların olumlu mu yoksa olumsuz mu olduğunu göreceğiz.

  • Garanti Yatırım Dolar Yorumu

Dolar daha yükselir mi sorusuna yanıt aradığımız yazımızda Dolar yorumu taraflar arasında son sırada Garanti Yatırım yer alıyor. Garanti Yatırım Maliye Bakanı’nın Yeni Ekonomi Programı açıklamasının TL’ye olumlu anlamda katkı sağlayacağını düşünüyor. YEP ile beraber TL’nin güç kazanacağının altını çizen Garanti Yatırım yorumu görmekteyiz.