Benzin fiyatları her geçen gün artış göstermeye devam ederken ülkemizde benzin fiyatlarına ciddi zamlar gelmesi araba sahiplerini korkutmaya başladı. Benzine gelen zamların neticesinde baktığımız her saat başı benzin fiyatları artışa geçiyor. Benzine gelen zamlar yüzünden arabasını elinden çıkararak daha fazla kar elde edeceğini düşünen kişiler ve aileler arabalarını satmaya başladılar. Son gelen zamlar neticesinde 1 Litre benzin ülkemizde 1.10 Dolar üzerinden satılıyor. Yani; ortalama Türkiye’de benzinin litre fiyatı; 6,92 TL’dir. Sadece bir Litre benzinin 7 TL’ye kadar zorlaması pek çok kişiyi tedirgin ederken arabasını satmayı düşünen kişiler diğer ülkelerdeki benzin fiyatları için merak derecelerini yükseltmeye başladı. Sizlere bazı ülkelerdeki benzin fiyatlarından söz etmek istiyoruz.

yeni benzin fiyatları

Akaryakıt Fiyatları

  • Kurşunsuz 95(Excellium95) TL/lt. 23.09.2018 06:02. 6,90 TL.
  • Gazyağı TL/lt.
  • Motorin(Eurodiesel) TL/lt.
  • Motorin(Excellium Eurodiesel) TL/lt. 23.09.2018 06:02. 6,30 TL.
  • Kalorifer Yakıtı TL/Kg. 23.09.2018 06:02.
  • Fuel Oil TL/Kg. 23.09.2018 06:02. 4,33 TL.

Diğer Ülkelerdeki Benzin Fiyatları Ne Kadar?

  • Venezuela

Venezuela benzin fiyatları arasında en düşük benzin satış fiyatlarına sahip olan ülkeler arasında ilk sıralarda kendisini gösteriyor. Ülkede kar elde etmek için araba satın alanların bile olduğu gözler önüne seriliyor. Venezuela’da benzinin litre fiyatı 0.01 Dolar yani; 0.06 TL civarındadır. Türkiye’deki fiyatlardan sonra ciddi bir kar gibi görünüyor.

  • İran

Her ne kadar gelişmişlik düzeyi alt noktalarda bulunan bir ülke olarak bilsek ve dibimizdeki komşumuz olarak görsek bile İran bizden daha az benzin ücreti ödüyor. İranlılar 1 litre benzin fiyatına 0.29 Dolar yani; 1.83 TL civarında ücret ödemesi yapıyorlar.

  • Azerbaycan

Komşu ülkelerimiz ve kardeş ülkemiz olarak bilinen Azerbaycan’a sıra geldi. Azeri kardeşlerimizin ödediği benzin fiyatları bizim neredeyse yarımız. Azerbaycan’da diğer ülkelerdeki benzin fiyatları ile kıyaslandığında ortalama bir benzin tutarı görmekteyiz. Ülkede benzinin litre fiyatı 0.47 Dolar; TL bazında 2.96 TL olarak gözümüze çarpıyor.

  • Hong Kong

Diğer ülkelerdeki benzin fiyatları ile kıyaslama yapıldığı zaman en pahalı benzin satan ülkelerin başında Hong Kong geliyor. Hong Kong kalabalık olduğundan dolayı pek fazla araba kullanmayan ülke olarak karşımıza çıkıyor. Ancak yine de arabası olan Hong Konglular benzinin litresine 2.18 Dolar ödüyor. Bu da ortalama 13.72 TL yapıyor. Hong Kong’un benzin fiyatını görünce şükür edebiliriz.